Ödemiş
+17°C
Tarihçemiz

Kurumsal

Tarihçe

Tarihçe 

Ödemiş Ticaret Odası 1923 Yılında Cumhuriyetin ilk Ticaret Odalarından biri olarak kuruldu. ÖDEMİŞ’ in ilk mesleki kuruluşlarından biri olan Ödemiş Ticaret Odası, ilçemizin ekonomik hayatında önemli bir yeri olmakla birlikte yapılan ticarette ihracat ve ithalatta büyük katkıları bulunmaktadır.

Ödemiş Ticaret Odası;  köklü geçmişiyle, bölge ekonomimizin kalkınması ve gelişmesi için rehberlik yapmak, bölgemizin hak ve çıkarlarını tüm platformlarda korumak misyonunu eksiksiz olarak yerine getirmek için tüm birimleriyle çalışmaktadır. Odamız, ilçemizin, bölgemizin sorunlarına çözüm bulmak, Ödemiş’in imajını ve itibarını yükseltmek için yeni stratejiler belirlemektedir. 

Ödemiş Ticaret Odası, Eğitim alanında ihtiyacı düşünülen Ödemiş Anadolu Öğretmen Lisesi için 01.12.2006 tarihinde 7474 m2 okul alanını Milli Eğitim Bakanlığına bağışlamıştır. 

Ödemiş Ticaret Odası her yıl olduğu gibi bu yılda karşılıksız burs yardımı yapmaktadır. Önceki yıllarda da bir kereye mahsus olmak üzere üniversite öğrencilerine eğitim yardımı yapmıştır. 

Ödemiş Ticaret Odası’nın 8 adet Meslek Komitesi bulunmaktadır. Genel Sekreter dahil 9 personeli bulunan Ödemiş Ticaret Odası’nın 1200 civarıda Faal üyesi vardır.