Haberler

ÖTO SU KOMİSYONUNDAN İZMİR İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜĞÜNE ZİYARET

  • 20.09.2021
  • ezgi
ÖTO SU KOMİSYONUNDAN İZMİR İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜĞÜNE ZİYARET

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat ERİŞ ve Genel Sekreter Adnan BENGİ, Ödemiş Ticaret Odası Su Komisyonu Üyeleri Ali YAPAROĞLU ve Tevfik Can KİRAZ ile birlikte İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mustafa ÖZEN’i ziyaret etti.

Küçük Menderes Havzasında ilerleyen yıllarda artacak su sıkıntısı ile ilgili konular hakkında görüşüldü.

Toplantıya dair Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat ERİŞ,

“ Ödemiş Ticaret Odası olarak kurduğumuz Su Komisyonumuz ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmalarımızı, önerilerimizi ilgili makamları ziyaret ederek aktarıyoruz. İl Tarım ve Orman Müdürümüze hazırlamış olduğumuz ‘ÖTO Kuraklık Raporu’ nu sunduk ve bölgedeki su ile bağlantılı sıkıntıları dile getirdik. Bölge halkının su tüketimi ile ilgili bilinçlenmesi için üzerimize düşecek bütün görevleri yapacağımızı söyledik. Akıllı tarım uygulamaları için üreticilerimize verilebilecek kırsal destekleme üzerine istişarelerde bulunduk. Modern sulama sistemine geçişin mutlaka uygulanması gerektiğini hem tarımda alınan verimin artması için hem de yetersiz su kaynaklarına biraz da olsa çözüm oluşturması için gerekli olduğunu ilettik. “ dedi.

Toplantı sonunda Ödemiş Ticaret Odası olarak tescili alınan coğrafi işaretli ürünlerden Bozdağ Kestane Şekeri ve Çekişte Zeytinyağı, garanti markası alınan Ödemiş Tulum Lor Peyniri ve Ödemiş Tulum Peyniri sunularak ürünler hakkında bilgi verildi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Sayın Mustafa ÖZEN çalışmalarından dolayı Su Komisyonu üyelerine teşekkürlerini iletti.
ÖTO SU KOMİSYONUNDAN İZMİR İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜĞÜNE ZİYARET
ÖTO SU KOMİSYONUNDAN İZMİR İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜĞÜNE ZİYARET

Ödemiş Ticaret Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam