Haberler

ÖDEMİŞ’TE BULUNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ DOLULUK ORANLARI

  • 26.08.2021
  • ezgi
ÖDEMİŞ’TE BULUNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ DOLULUK ORANLARI

Mesleki ve teknik eğitim veren liseler, bireylerin ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda öğrenme fırsatlarının sunulduğu, ulusal ve uluslararası meslekî yeterliliğe sahip , meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil iş gücü yetiştiren önemli kurumlardan biridir. Bireysel ve toplumsal açıdan ekonomiye doğrudan etki etmesi nedeniyle de ülkenin sosyal ve ekonomik açıdan gelişimini sağlayacak potansiyele sahiptirler. Bu nedenle Ödemiş Ticaret Odası olarak mesleki ve teknik eğitim veren liselerin tercih edilmesini ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için önemsiyoruz.

6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı'na ilişkin 1. nakil sonuçları 26 Temmuz tarihinde, 2. nakil sonuçları ise 9 Ağustos tarihlerinde açıklandı. LGS yerleştirme sonuçlarına göre sınavla öğrenci kabul eden Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi doluluk oranı %100 , İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi doluluk oranı %55 , Ödemiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi doluluk oranı %90 seviyesine ulaşmıştır. Mesleki ve teknik liseleri tercih ederek farkındalığın bilincinde olan değerli velilere ve öğrencilere teşekkür ederiz.
ÖDEMİŞ’TE BULUNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ DOLULUK ORANLARI

Ödemiş Ticaret Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam