Haberler

AVRUPA BİRLİĞİ ÇEVRE ÖDÜLLERİ 2017 TÜRKİYE PROGRAMI BAŞVURULARI H.K.

  • 30.05.2017
  • odemis

Değerli Üyelerimiz;

 

 TOBB’ den alınan yazıda; Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülke ve Türkiye'de sürdürülebilirlik ve inovasyon konusunda başarılı çalışmalarıyla ön plana çıkan işletmelere verilen Avrupa Birliği Çevre Ödüllerinin; çevresel, sosyal ve ekonomik konuları bütüncül bir şekilde yöneten işletmelerin yenilikçi uygulamalarını ödüllendirmeyi hedeflenmekte olduğu belirtilmektedir. Firmaların; Yönetim Ödülü, Ürün/Hizmet Ödülü ve Süreç Ödülü olmak üzere başvurularına göre toplam 3 kategoride ödül almakta ve Türkiye'de dereceye giren firmaların AB düzeyinde yarışmaya hak kazanmakta olduğu belirtilmektedir.

Ödüllerin Türkiye Programı Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile düzenlendiği belirtilmektedir.

Avrupa kamuoyunda bilinirliği çok yüksek olan ödüllerin, ülkemiz ve işletmelerimiz için prestijli bir teşvik aracı niteliğinde olduğu; ödül almaya hak kazanan firmaların, AB Çevre Ödülleri Logosu'nu bir ekoetiket olarak ödülü aldıkları yıldan itibaren 2 yıl boyunca pazarlama, marka yönetimi, halkla ilişkiler, kurumda iletişim, sosyal sorumluluk vb. faaliyetlerinin her aşamasında ücretsiz kullanım hakkı elde ettiği belirtilmektedir.

Son başvuru tarihi 30 Haziran 2017 Cuma olan yeni dönem ödül programına başvuru ve ayrıntılı bilgi için www.rec.org.tr/projeler/abco web sitesinin ziyaret edilebileceği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunarız,

AVRUPA BİRLİĞİ ÇEVRE ÖDÜLLERİ 2017 TÜRKİYE PROGRAMI BAŞVURULARI H.K.

Ödemiş Ticaret Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam