Ödemiş
+17°C

Haberler

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ÖTO’ya ZİYARET

  • 20.03.2020
  • ezgi

 KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ÖTO’ya ZİYARET

Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve TOBB İzmir İcra Kurulu Temsilcisi Nezihe Uzunkol'un resmi davetini ve organizasyonunu yaptığı , TOBB İzmir KGK'nın tüm ilçelerden ilçelerini temsilen birer temsilciden oluşan İcra Kurulu üyeleri ve komisyon başkanları odamızı ve bölgemizi ziyaret ettiler.

Gelen heyet öncelikle , Bademli Fidancılık Kooperatifi Bitki Klonlama Laboratuvarını ziyaret etti. 30 kadının çalıştığı laboratuvarda , yapılan işler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu ve üretim tesisi gezildi. Özkan Akgün de Ödemiş'in tarım ve hayvancılık konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Sonrasında gelen ekip Birgi’yi ziyaret etti. Ödemiş Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Zuhal Çiftçi ve Yaşar Günaydın’ın anlatımıyla Birgi hakkında bilgiler edindiler ve Ödemiş Yöresi Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret ederek çalışmalarını yerinde gözlemlediler. Sonrasında, Birgi’ye çok emek veren Emin Başaranbilek ile tanışıp, “Birgi’ye Bakmak” isimli kitabı hakkında bilgi edindiler.

Gelen Heyet son olarak Ödemiş Kent Müzesi’ni gezdikten sonra Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş’i ziyaret ettiler. TOBB İzmir Kadın Girişimciiler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ve Torbalı Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri hediyelerini takdim ettiler.

Program, Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkan’ı Mualla Akgün’ün Kadın Girişimciler Kurulu’nun yapmış olduğu çalışmaları anlattığı sunum ile son buldu.

 KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ÖTO’ya ZİYARET